RN732ATTD1112F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1112F50
Description
RES 11.1K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.1kOhm
Datasheets
RN732ATTD1112F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1112F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C