RN732ATTD1112F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1112F25
Description
RES 11.1K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
11.1kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm