RN732ATTD1112F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1112F100
Description
RES 11.1K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11.1kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN732ATTD1112F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1112F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C