RN732ATTD1112F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1112F10
Description
RES 11.1K OHM 1% 1/10W 0805
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
11.1kOhm
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1112F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1112F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C