RN732ATTD1112D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1112D10
Description
RES 11.1K OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
11.1kOhm
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1112D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1112D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C