RN732ATTD1112A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1112A25
Description
RES 11.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
11.1kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1112A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1112A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C