RN732ATTD1112A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1112A10
Description
RES 11.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
11.1kOhm