RN732ATTD1111D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1111D10
Description
RES 1.11K OHM 0.5% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.11kOhm
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1111D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1111D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.11kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C