RN732ATTD1111C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1111C10
Description
RES 1.11K OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.11kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V