RN732ATTD1110B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1110B10
Description
RES 111 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
111Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1110B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1110B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 111Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C