RN732ATTD1103D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1103D50
Description
RES 110K OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
110kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1103D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1103D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 110kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C