RN732ATTD1102A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1102A10
Description
RES 11K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
11kOhm
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1102A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1102A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C