RN732ATTD1101F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1101F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.1K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
1.1kOhm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm