RN732ATTD1101D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1101D100
Description
RES 1.1K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%