RN732ATTD1101B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1101B25
Description
RES 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.1kOhm
RN73
Published :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Datasheets
RN732ATTD1101B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1101B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C