RN732ATTD1101A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1101A05
Description
RES 1.1K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
1.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1101A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1101A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C