RN732ATTD10R7D100
Mfr.Part #
RN732ATTD10R7D100
Description
RES 10.7 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
10.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD10R7D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R7D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C