RN732ATTD10R6F25
Mfr.Part #
RN732ATTD10R6F25
Description
RES 10.6 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistance :
10.6Ohm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD10R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.6Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C