RN732ATTD10R6D25
Mfr.Part #
RN732ATTD10R6D25
Description
RES 10.6 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.6Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V