RN732ATTD10R6D100
Mfr.Part #
RN732ATTD10R6D100
Description
RES 10.6 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.6Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%