RN732ATTD10R5F50
Mfr.Part #
RN732ATTD10R5F50
Description
RES 10.5 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD10R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C