RN732ATTD10R5F25
Mfr.Part #
RN732ATTD10R5F25
Description
RES 10.5 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
10.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm