RN732ATTD10R5F100
Mfr.Part #
RN732ATTD10R5F100
Description
RES 10.5 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
10.5Ohm