RN732ATTD10R2F50
Mfr.Part #
RN732ATTD10R2F50
Description
RES 10.2 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
10.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm