RN732ATTD10R1F100
Mfr.Part #
RN732ATTD10R1F100
Description
RES 10.1 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.1Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD10R1F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R1F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C