RN732ATTD10R1D25
Mfr.Part #
RN732ATTD10R1D25
Description
RES 10.1 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10.1Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C