RN732ATTD10R0F50
Mfr.Part #
RN732ATTD10R0F50
Description
RES 10 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Weight :
5.499807mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
100mW
RN73
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD10R0F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R0F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C