RN732ATTD10R0F25
Mfr.Part #
RN732ATTD10R0F25
Description
RES 10 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Resistance :
10Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD10R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C