RN732ATTD10R0F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD10R0F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
Resistance :
10Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V