RN732ATTD10R0D50
Mfr.Part #
RN732ATTD10R0D50
Description
RES 10 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
yes
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V