RN732ATTD10R0D25
Mfr.Part #
RN732ATTD10R0D25
Description
RES 10 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
5.499807mg
Pbfree Code :
0805 (2012 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Height :
500μm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Metric) :
Resistance :
10Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD10R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD10R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C