RN732ATTD1093D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1093D50
Description
RES 109K OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
109kOhm