RN732ATTD1093C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1093C25
Description
RES 109K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
109kOhm
Datasheets
RN732ATTD1093C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1093C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 109kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C