RN732ATTD1092F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1092F10
Description
RES 10.9K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
10.9kOhm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1092F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1092F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C