RN732ATTD1092C10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1092C10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.9K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm