RN732ATTD1092B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1092B50
Description
RES 10.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.9kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1092B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1092B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C