RN732ATTD1092B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1092B25
Description
RES 10.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10.9kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Ultra Precision
Power Rating :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1092B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1092B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C