RN732ATTD1091C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1091C50
Description
RES 1.09K OHM 0.25% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.09kOhm