RN732ATTD1091B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1091B05
Description
RES 1.09K OHM 0.1% 1/10W 0805
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.09kOhm
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C