RN732ATTD1091A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1091A25
Description
RES 1.09K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.09kOhm
2
Datasheets
RN732ATTD1091A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1091A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.09kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C