RN732ATTD1090F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1090F50
Description
RES 109 OHM 1% 1/10W 0805
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
109Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W