RN732ATTD1090F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1090F100
Description
RES 109 OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Resistance :
109Ohm