RN732ATTD1090D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1090D50
Description
RES 109 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
109Ohm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1090D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1090D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 109Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C