RN732ATTD1090B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1090B50
Description
RES 109 OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
109Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1090B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1090B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 109Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C