RN732ATTD1090B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1090B25
Description
RES 109 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
109Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm