RN732ATTD1090A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1090A25
Description
RES 109 OHM 0.05% 1/10W 0805
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
109Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V