RN732ATTD1090A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1090A05
Description
RES 109 OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
2
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
109Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1090A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1090A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 109Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C