RN732ATTD1073F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1073F100
Description
RES 107K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
107kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%