RN732ATTD1073D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1073D50
Description
RES 107K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
107kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W