RN732ATTD1072F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1072F25
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Resistance :
10.7kOhm